Як пофарбувати сітку Рабіца?

З давніх часів люди звикли огороджувати власну територію, і сьогодні існує велика кількість матеріалів для будівництва огорож — камінь, цегла та бетон, деревина, пластик, і, звісно, метал. Чому «звісно»? Тому що металеві паркани — найбільш поширені у використанні, причому як у сільській місцевості, так і у великих сучасних містах. Як приклад — всім відома сітка Рабіца. Що тільки не огороджують з її допомогою! Спортивні майданчики, зелені насадження, промислові зони, прибудинкові території, сади і городи. І, беззаперечно, рабиця — улюблениця власників заміських будинків. Встановлюється паркан з сітки рабиці досить просто, він не має штакетин, не зміцнюється бетоном і його не потрібно оновлювати та перевіряти щороку. Просто та ефективно.

сітка-рабиця для паркану

Є лише одна проблема — схильність металу до корозії. Звісно, якщо ви придбали сітку з оцинкованого дроту або з дроту, вкритого кольоровим полімером, то хвилюватися причин немає. В іншому випадку — сітку необхідно пофарбувати, і ось тут потрібно буде повозитися…

Технології фарбування сітки рабиці

Насамперед, треба визначитися, яким способом ви збираєтеся проводити фарбувальні роботи. Ускладнювати не будемо, а лише наведемо приклади, як це зазвичай роблять власники приватних будинків.

малярні інструменти

  • Пензлик

Отже, спосіб номер один, який, напевно, спав на думку кожному, хто хоч раз намагався займатися фарбуванням. Це обробка сітки звичайним пензликом. Спосіб популярний та прийнятний, але навряд чи ефективний. Уявімо, що доведеться робити. Ви візьмете пензлик, занурите його у відро з фарбою і піднесете до сіточного паркану. Частину крапель втратите на шляху: вони впадуть на ваш власний одяг. Інша частина "пофарбує" траву та землю. Якщо подібні побічні ефекти вас не лякають, то подумайте, що на металевій сітці фарба збиратиметься у краплі, які, в свою чергу, не тільки утворюють негарні потовщення на осередках, але й висихатимуть довго.

як фарбувати сітку пензлем

  • Валик

Другий спосіб, який багато хто рекомендує — використання валика. Але одна справа — наносити покриття на рівну стіну, і зовсім інша — на комірчасту структуру, та ще й досить гнучку. Достатньо уявити собі цей процес. Якщо ви проводите валиком по стіні, то чините на нього якийсь тиск, який випускає фарбу, що знаходиться в його матеріалі. Але з сіткою належного зчеплення не вийде, а тому барвник в більшості своїй буде вбиратися матеріалом валика.

  • Махрова рукавиця

Наступні поради "бувалих" розповідають, як їм швидко вдалося пофарбувати десятки метрів сітки рабиці хутряною рукавичкою. Ймовірно, і таке припустимо, але як бути з тим фактом, що згодом сам "інструмент" просочується фарбою, намокає і обов'язково забруднює руки. І скільки треба заплатити грошей, щоб закупити достатню кількість рукавиць і обробити не одну секцію, а великий паркан, що розкинувся завдовжки на кілька метрів?

  • Аерозольні фарби

І, нарешті, є поради від любителів технічного прогресу, що пропонують використовувати фарбопульти та компресор, або вже готові балончики з фарбою. Так, це хороший варіант, але він також не ідеальний, і ось чому. Перед фарбуванням обов’язково потрібно купити респіратор, тому що найдрібніші частинки фарби можуть потрапляти у легені. Не завадять у цьому випадку й окуляри, рукавички, комбінезон із капюшоном, що вже не так зручно.

як швидко пофарбувати рабицю

На жаль, спосіб, яким найзручніше фарбувати сітку-рабицю, доведеться вибирати з вищеперелічених, оскільки ідеального й досі не придумано... Зате вже давно виробляється сітка, пофарбована спеціальним полімерним покриттям або покрита шаром цинку. Дані покриття з легкістю запобігають появі корозії — чим значно збільшують експлуатаційний термін забору!

Читайте також